اقتصادی و تجاری

شهردار بغداد خواستار رقابت شرکت های اردنی با همتایان عرب و عراقی خود شد

شهردار بغداد خواستار رقابت شرکت های اردنی با همتایان عرب و عراقی خود شد

علاء معان، شهردار بغداد، از شرکت‌های تخصصی و پیشرو اردنی خواست تا در اجرای پروژه‌های رنسانس بغداد با سایر شرکت‌های عربی و عراقی مشارکت و رقابت کنند.

به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزاری عراق (نینا) ، معان در دیدار خود با وزیر فواید عامه و مسکن در پادشاهی اردن هاشمی، یحیی الکسبی، و هیئت همراهش، از افزایش روابط بین عراق و برادران عرب آن و گسترش زمینه‌های کاری ابراز خوشحالی کرد؛ خصوصاً پس از تصویب بودجه و گنجاندن پروژه‌ها توسط وزارت برنامه‌ریزی، زیرا تخصیص منابع مالی در آستانه‌ی راه‌اندازی است.
در بیانیه‌ی شهرداری بغداد به نقل از معان آمده‌است: «جلسه‌ای که ما را با هیئت طرف اردنی گرد هم آورد شامل دعوت از آن‌ها برای ورود به بازار کار با رقابت با سایر شرکت‌های عربی و عراقی برای اجرای پروژه‌های شهرداری بغداد در زمینه‌های مختلف آن بود».
وی همچنین از همه‌ی شرکت‌ها و پیمانکاران عربی و عراقی خواست که برای اجرای پروژه‌هایی در زمینه‌های مختلف فاضلاب، آب، راه و پل برای پیشرفت واقعی بغداد رقابت کنند.
وی اظهار داشت که این دیدار در چارچوب چشم‌انداز و دستورات نخست‌وزیر برای تقویت و افزایش همکاری با کشورهای عربی صورت می‌گیرد.
هیئت اردنی شامل نمایندگان بخش‌های دولتی و خصوصی بود و در این جلسه شهردار بغداد و برخی مدیران عمومی حضور داشتند.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید