روابط ایران و عراق

ستاد مرکزی اربعین در ایران: بیش از 52 هزار زائر به عراق اعزام شده است

ستاد مرکزی اربعین در ایران: بیش از 52 هزار زائر به عراق اعزام شده است

مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین حسینی در ایران اظهار داشت در روزهای اخیر 88 پرواز از 14 ایستگاه پروازی به صورت روزانه زائران را به فرودگاه‌های نجف و بغداد منتقل می‌کنند.

به گزارش عراق یار به نقل از میدل ایست نیوز، «امید کوثری»، مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین حسینی در ایران با بیان اینکه امسال همه زائران اربعین باید به صورت هوایی به عراق اعزام شوند، اظهار داشت: در روزهای اخیر با توجه به افزایش تعداد زائران اربعین که قصد تشرف به عراق را دارند، روزانه 88 پرواز از 14 ایستگاه پروازی زائران را به فرودگاه‌های نجف و بغداد منتقل می‌کنند.
وی با بیان اینکه تا روز گذشته 52 هزار نفر از زائران ایرانی به خیل زائران پیاده‌روی اربعین پیوستند، گفت: امسال سهمیه ایران 60 هزار زائر بود که تا روز گذشته بیش از 80 درصد زائران عازم عراق شدند و سایر زائران نیز طی امروز و فردا به عراق سفر خواهند کرد تا در بین زائران اربعین حسینی قرار گیرند.
کوثری با اشاره به لزوم داشتن ویزا برای سفر به عراق، تصریح کرد: در روزهای اخیر برخی از رسانه‌ها مدعی هستند که برای سفر به عراق و حضور در خیل زائران اربعین نیازی به ویزا نیست. این امر در حالی است که همه زائران اربعین باید ویزا بگیرند و حتی با توافق صورت گرفته سامانه سماح به سازمان هواپیمایی متصل شده است تا فقط زائرانی که ویزا دارند بتوانند بلیت بخرند و به عراق سفر کنند.

مدیراجرایی ستاد اربعین در ایران درباره تخلف یکی از شرکت‌های هواپیمایی عراقی و فروش بلیت پرواز اربعین به مشتاقان زیارت اربعین بدون ویزا، خاطر نشان کرد: در روزهای اخیر تذکرهایی به شرکت هواپیمایی العراقیه داده شده است؛ تا جایی که در صورت تکرار تخلف، پروازهای این شرکت مجاز به فعالیت در ایام اربعین امسال نخواهند بود.
وی از زائران خواست تا برای سفر به عراق به سمت مرزهای زمینی حرکت نکنند و گفت: امیدواریم سال آینده با بهبود وضعیت و فروکش کردن کرونا همه مشتاقان زیارت اربعین بتوانند به این سفر معنوی مشرف شوند.
دولت عراق پیش از این با ورود هوایی 60 زائر ایرانی به این کشور برای حضور در مراسم اربعین موافقت کرده بود.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید