اقتصادی و تجاری

توافق عراق و ترکیه برای تسریع بازسازی طرح های راه آهن

توافق عراق و ترکیه برای تسریع بازسازی طرح های راه آهن

ناصر حسین بندرالشبلی، وزیر حمل و نقل عراق با هیئت وزیران ترکیه درمورد تجارت و حمل و نقل بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

به گزارش عراق یار به نقل از خبرگزاری عراق (اینا)، در این ملاقات توافق دوجانبه برای تسریع در ارائه‌ی طرح‌های بازسازی مشترک راه‌آهن انجام گرفت.
الشبلی، وزیر تجارت ترکیه، محمد مش و سفیر ترکیه، علیرضا کنای، و معاون وزیر تجارت، ردا تونا تورکای، با حضور نماینده‌ی فنی وزارت حمل و نقل، طالب بیش و مدیران کل شرکت‌های راه‌آهن، پروژه‌ها، خطوط هوایی، حمل و نقل هوایی و حمل و نقل زمینی، درمورد بحث تجارت و حمل و نقل بین دو کشور بحث کردند.
در این بیانیه آمده‌است: «این ملاقات مکمل مجموعه‌ای از جلسات و مباحث قبلی بود که برای بحث درمورد راه‌های فعال‌سازی توافق‌نامه‌های امضاشده بین دو طرف از جمله فعال‌سازی ترانزیت بین عراق و ترکیه و ارتباط راه‌آهن بین بندر فاو و رسیدن به فیش خابور در ترکیه بود».
الشبلی موضوع توافق (تیم ATS) و مشکلات برجسته بین دو طرف را مورد بحث قرار داد، زیرا وزیر حمل و نقل موافقت کرد که با طرف ترکی نشستی برای دستیابی به راه‌حل‌های رضایت‌بخش برای هر دو طرف برگزار کند.
وی افزود: «در پایان این نشست با چندین توصیه از جمله تسریع در ارائه‌ی برنامه‌ها و مطالعات برای احیای ارتباط ریلی، تسریع در صدور دستورالعمل‌های ترانزیت و تسریع سرعت وزارت خارجه‌ی عراق برای تکمیل ورود به عراق در TIR، ارائه شد»

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید