تحولات روز عراق

بایدن با رییس جمهوری عراق دیدار کرد

بایدن با رییس جمهوری عراق دیدار کرد

کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن در حاشیه مراسم مجمع عمومی سازمان ملل با برهم صالح همتای عراقی خود دیدار کرد. 

به گزارش عراق یار به نقل از ایرنا از شبکه سی ان ان، روسای جمهوری عراق و آمریکا در مورد تقویت روابط دوجانبه و تعمیق همکاری در زمینه ابتکارات دیپلماتیک منطقه ای تبادل نظر کردند.
بایدن در این دیدار بر پایبندی آمریکا به ثبات طولانی مدت عراق تاکید کرد.
روسای جمهوری دو کشور بر احترام به دموکراسی عراق، حاکمیت قانون و تلاش برای برگزاری انتخابات معتبر و شفاف در اکتبر تاکید داشتند. 
رییس جمهوری آمریکا همچنین از ابتکارات اخیر مانند برگزاری اجلاس منطقه ای بغداد و سفر تاریخی پاپ فرانسیس به عراق در اوایل امسال به عنوان نمادی مهم از مشارکت عراق در ثبات منطقه ای قدردانی کرد.
کاخ سفید اعلام کرد روسای جمهوری آمریکا و عراق در حالی در حاشیه هفتادو ششمین  مجمع عمومی سازمان ملل با یکدیگر دیدار کردند که این دیدار در برنامه هماهنگ شده جو بایدن در این مراسم نبود. 
رهبران جهان صبح روز سه شنبه به وقت محلی زیر سایه محدودیت ها و تبعیض های کرونایی بصورت حضوری و مجازی در نیویورک گرد هم آمده اند تا در اجلاس سران هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کنند.
یک ‌سوم رهبران جهان که ویروس کرونا در نتیجه توزیع نابرابر واکسن این بیماری، همچنان در کشورهایشان می تازد، از سفر به نیویورک بازمانده اند و بصورت ویدئویی در هفتاد و ششمین مجمع عمومی امسال سازمان ملل سخنرانی می کنند. از همین رو، موضوع بیماری همه گیر کرونا و تغییرات اقلیمی از جمله محورهای بحث سیاستمداران در گردهمایی سالانه امسال سازمان ملل است.
البته موضوعات منطقه ای و بین المللی دیگر مانند افغانستان و یمن نیز از موضوعاتی هستند که در مجمع عمومی امسال سازمان ملل بحث و بررسی خواهند شد.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید