تحولات روز عراق

واکنش گروه های مقاومت عراق به ترور نافرجام «الکاظمی»

واکنش گروه های مقاومت عراق به ترور نافرجام «الکاظمی»

هیئت هماهنگ کننده گروه‌های مقاومت عراق خواستار انجام تحقیقات فوری با مشارکت الحشد الشعبی در حادثه ترور نافرجام نخست وزیر عراق شد.

به گزارش عراق یار به نقل از تسنیم، این هیئت طی بیانیه‌ای در واکنش به این حادثه، آن را محکوم و اعلام کرد که این حمله، حمله به دولت عراق است که با خون این گروه‌ها ساخته شده است.
این گروه‌ها تأکید کردند که این اقدام، با خواسته و تمایلات آن‌ها مبنی بر ایجاد دولت عراق بعد از سرنگونی دیکتاتوری صدام هماهنگ نیست.
هیئت هماهنگ کننده گروه‌های مقاومت عراق تأکید کرد: «ما معتقدیم کسانی که اقدام به این حمله کرده‌اند، همان کسانی هستند که تلاش دارند اوضاع و قواعد را به هم بزنند به ویژه اینکه ما با قدرت خواستار اجرای تحقیق عادلانه‌ای هستیم که قاتلان شهدای ما را به ما تحویل دهد؛ شهدایی که روز جمعه به صورت مسالمت آمیز دست به تظاهرات زدند.»
در این بیانیه همچنین آماده است: «معتقدیم که طراحان این حادثه (ترور) هرگز ما را از اصرار بر تحت پیگرد قرار دادن جنایاتکاران باز نخواهد داشت.»
هیئت هماهنگ کننده گروه‌های عراق همچنین خواستار تشکیل کمیته فنی ویژه با مشارکت متخصصان سازمان الحشد الشعبی برای انجام تحقیق در این حادثه و اعلام نتایج آن شد.

هشدار هادی العامری درباره سوء استفاده از حمله به منزل نخست وزیر عراق

در همین ارتباط، هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح عراق تلاش برای ترور نخست وزیر این کشور را محکوم کرد و هشدار داد که طرف سومی پشت این ترور است.
وی ضمن درخواست از دولت برای انجام تحقیقات و شناسایی عاملان حمله به منزل نخست وزیر عراق گفت: «ما درباره طرح‌ها و توطئه‌های طرف سومی که پشت این حمله بوده تا ضمن برهم زدن اوضاع، در عراق فتنه ایجاد کند، هشدار می‌دهیم.»
رسانه های عراق بامداد یکشنبه گذشته از حمله پهپادی به منزل مصطفی الکاظمی در منطقه سبز عراق خبر دادند. وزارت کشور عراق صبح طی بیانیه‌ای اعلام کرد که سوء قصد علیه نخست وزیر این کشور ناکام مانده و نیروهای پدافند، دو پهپاد از سه پهپاد را رهگیری و قبل از اصابت به هدف منهدم کرده است.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید