تحولات روز عراق

داشتن کارت واکسن و تست منفی کرونا، شرط عزیمت به عراق از مرز پرویزخان است

داشتن کارت واکسن و تست منفی کرونا، شرط عزیمت به عراق از مرز پرویزخان است

فرماندار قصرشیرین گفت: عزیمت مسافران از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و یا ورود مسافر از این مرز به داخل کشور نیازمند ارایه کارت واکسیناسیون و تست منفی کرونا است.

به گزارش عراق یار به نقل از ایرنا، «مرادعلی تاتار» افزود: هر مسافری که قصد خروج از مرز رسمی پرویزخان را به عراق و یا ورود به کشورمان را دارد باید حتما 2 دُز واکسن کرونا را دریافت کرده باشد و تست پی سی آر منفی را همراه داشته باشد در غیر اینصورت نمی تواند از مرز به عراق تردد کند.
او اظهار داشت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرط تردد مسافران در مرزها است که خوشبختانه در مرز پرویزخان امکانات مناسبی برای رصد سلامت مسافران ورودی به کشور فراهم است.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: در نقطه صفر مرزی و قبل از تردد، تمامی مسافران از نظر بیماری ویروسی به ویژه کرونا پایش شده و از ورود افراد بیمار به کشور جلوگیری می‌شود.
تاتار ادامه داد: تردد مسافر و گردشگر و زایر از مرز رسمی خسروی همچنان ممنوع است و هیچ گونه ترددی در این مرزها انجام نمی شود.
وی تاکید کرد: مبادلات تجاری در مرزهای خسروی و پرویزخان با رعایت دستورالعمل ها و شیوه نامه های بهداشتی همچنان ادامه دارد و از ابتدای اپیدمی کرونا تاکنون صادرات و مبادلات مرزی در این مرز بدون وقفه انجام می شود.
او گفت: تردد مسافر از دهم آبان ماه سال جاری پس از ممنوعیت چند ماهه به دلیل شیوع ویروس کرونا از سر گرفته شد و در فروردین تا بهمن سال 99 در مدتی که تردد مسافر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز بود بیش از 9 هزار و 400 مسافر ایرانی از مرز پرویزخان وارد کشور شدند.
به گفته وی همچنین بیش از 10 هزار و 400 مسافر از پرویزخان به عراق خروج یافتند و در مجموع نیز هفت هزار و 600 مسافر خارجی از مرز پرویزخان به داخل و خارج از کشور تردد کردند.
 وی اظهار داشت: وضعیت شهرستان قصرشیرین از نظر رنگ بندی کرونا نارنجی است و افراد برای ریشه کنی و مقابله با ویروس کرونا باید حتما نسبت به تزریق واکسن و رعایت شیوه نامه های بهداشتی اقدام کنند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از 27 هزار نفر جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها 2 مرز رسمی خسروی و پرویزخان فعال است.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید