تحولات روز عراق

مراسم اربعین بدون حضور زوار خارجی برگزار می شود

مراسم اربعین بدون حضور زوار خارجی برگزار می شود

امسال، مراسم اربعین حسینی در عراق بدون حضور زوار از کشورهای دیگر برگزار می‌شود.

به گزارش عراق یار به نقل از شبکه العالم عراق، کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق در نشست عصر روز شنبه (دیروز - 19 سپتامبر)، تصمیمات جدیدی درباره وضعیت کرونا در این کشور اتخاذ و اعلام کرد.

این کمیته در مجموعه تصمیمات جدید خود درباره کرونا اعلام کرد که این کشور در سال جاری میزبان هیچ زائر خارجی اربعین حسینی (ع) نخواهد بود.

همچنین بازگشایی مساجد و پارک‌ها و شهربازی‌ها با رعایت اصول پیشگیرانه و فاصله‌گذاری اجتماعی از دیگر تصمیمات نشست روی گذشته کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق بود.

این کمیته ضمن تاکید بر ضرورت پرداخت مرحله نخست مبلغ مشخص شده برای خرید 20درصد از نخستین واکسن مورد تایید سازمان جهانی بهداشت، اعلام کرد: عراق تصمیم گرفته است به شراکت با چین و امارات برای تولید بیشتر واکسن چینی و استفاده از آن ادامه دهد.

20 صفر هر سال مراسم اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) و اصحاب ایشان در کربلا با حضور میلیون‌ها زائر داخلی و خارجی برگزار می‌شود. مرزهای عراق هر ساله در آستانه این روز، مملو از زائرانی است که از کشورهای مختلف جهان به سوی کربلا حرکت می‌کنند. زائران عراقی نیز با پای پیاده از شهرهای مختلف این کشور به سوی مرقد امام حسین (ع)، حرکت می‌کنند. اما امسال شیوع ویروس کرونا بسیاری از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی از جمله پیاده‌روی اربعین را تحت تاثیر قرار داده و دولت عراق اعلام کرده که تنها برای زائران ساکن عراق این مراسم برگزار می‌شود.

اداره نظارت بر گذرگاه‌های مرزی عراق نیز دیروز در واکنش به تلاش برخی از افراد برای ورود به این کشور از طریق گذرگاه‌های مشترک با ایران گفت که این اداره ملزم به بستن همه مرزها در برابر زوار اربعینی است.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید