اقتصادی و تجاری

بازگشایی بندر شلمچه به کاهش قیمت ها در بازارهای داخلی کمک خواهد کرد

بازگشایی بندر شلمچه به کاهش قیمت ها در بازارهای داخلی کمک خواهد کرد

اسعد العیدانی فرماندار بصره تأیید کرد که باز شدن گذرگاه مرزی شلمچه برای واردات مواد غذایی به کاهش قیمت آن‌ها در بازارهای محلی به ویژه در مناطق جنوبی کمک می‌کند.

به گزارش عراق یار به نقل از نینا، العیدانی در بازدید از بندرگاه برای پیگیری ورود کامیون‌های بارگیری‌شده با مواد غذایی و تردد مبادلات تجاری گفت: با نخست وزیر، وزیر کشاورزی و رئیس سازمان بنادر مرزی در تماس مستقیم هستم. اخذ مجوز افتتاح بندر و توافق بر سر ورود روان و سریع کالا به شهروندان در اولویت است.
وی با بیان اینکه وزیر کشاورزی دستور ورود کالا را داده و تجار می‌توانند دیرتر و سریع‌تر مجوز واردات را تکمیل کنند، خواستار تکمیل هر چه سریع‌تر مجوزها شد تا مواد غذایی بلافاصله به دست شهروندان برسد.
فالح الخزعلی نماینده مجلس که استاندار را در این سفر همراهی می‌کرد، گفت: تماس‌هایی با نخست‌وزیر، رئیس سازمان بنادر مرزی و وزیر کشاورزی برای اجازه ورود همه مواد غذایی از بندر شلمچه وجود دارد به ویژه آن‌هایی که پس از انعقاد قرارداد با بازرگانان تا پایان مجوز واردات، مورد تایید وزارت کشاورزی هستند.
نمایندگان استان بصره به دولت و اداره بنادر مرزی تا شنبه آینده فرصت دادند تا بندر مرزی شلمچه را در مقابل کالاهای اساسی غذایی باز کنند.
آن‌ها در یک سند رسمی اعلام کردند که پس از اتمام نامه‌های رسمی برای بازگشایی گذرگاه مرزی الشلمچه با ایران، امضا جمع‌آوری کردند.
شهروندان اعلام کردند فردا شنبه در مقابل گذرگاه مرزی شلمچه با ایران تظاهرات خواهند کرد تا خواستار بازگشایی بندر برای کالاها و مواد غذایی شوند و کمک به کاهش قیمت‌ها در بازارهای محلی کنند.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید