اقتصادی و تجاری

نشست مشورتی در مورد تسهیل مراحل اعطای روادید ورود به سرمایه گذاران خارجی در عراق

نشست مشورتی در مورد تسهیل مراحل اعطای روادید ورود به سرمایه گذاران خارجی در عراق

حمید نعیم الغازی دبیرکل شورای وزیران بر لزوم فعال‌سازی قوانین برای تسهیل مراحل اعطای روادید ورود به سرمایه‌گذاران خارجی و ایجاد فضایی تأکید کرد که از جذب سرمایه برای ورود به کشور و بازار عراق حمایت می‌کند.

به گزارش عراق یار و بر اساس بیانیه دبیرخانه کل، القاضی ریاست جلسه مشورتی را برای تسهیل مراحل اعطای روادید ورود به سرمایه‌گذاران و بازرگانان به عراق به منظور تقویت نقش آن‌ها در احیای بخش خصوصی، مشروط بر اینکه این تسهیلات تحت شرایط قانونی خاص باشد، بر عهده داشت.
شرکت‌کنندگان روندهای انجام‌شده، مدت زمان اعطای ویزای ورودی که بیش از 6 روز و ویزای ورودی که توسط عراق به بیش از 40 کشور به طور مستقیم در هنگام ورود به خاک این کشور اعطا شده است را بررسی کردند. مجوز اعطاشده توسط وزارت کشور به سفرای عراق در چندین کشور در خصوص اعتبار اعطای مستقیم روادید، ضمن بحث در مورد مجوزهای کار و اقامت کارگران خارجی و امکان کنترل عملیات داده شده‌است.
این نشست با توصیه‌هایی به پایان رسید که مهم‌ترین آن‌ها کنترل مکانیسم‌های همکاری بین همه نهادهای ذی‌ربط و تاکید کمیسیون سرمایه‌گذاری ملی در خصوص گنجاندن مطالعات امکان سنجی در مورد تعداد کارگران خارجی و مقادیر مواد مورد نیاز برای حفظ تعادل اجتماعی و اقتصادی است. بین نیروی کار عراقی و خارجی و تاکید بر تدابیر برای کاهش پدیده نشت نیروی کار در داخل کشور، علاوه بر برگزاری جلسه مشورتی شامل شورای بازرگانان برای ایجاد راهکارهایی برای کمک به جذب سرمایه خارجی بود

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید