اقتصادی و تجاری

صادرات نفتی عراق به امریکا از عربستان پیشی گرفت

صادرات نفتی عراق به امریکا از عربستان پیشی گرفت

عراق طی هفته گذشته به طور میانگین 266 هزار بشکه نفت به امریکا صادر کرد که این مقدار از صادرات نفتی عربستان به امریکا بیشتر است.

به گزارش عراق یار به نقل از میدل ایست نیوز، اداره اطلاعات انرژی امریکا در گزارشی آورده است که صادرات نفت عراق به امریکا طی هفته گذشته طی افزایش قابل توجهی به میانگین 266 هزار بشکه در روز رسید و از عربستان پیشی گرفت.
در گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا آمده: امریکا طی هفته گذشته از 8 کشور به طور میانگین 5 میلیون و 283 هزار بشکه در روز نفت وارد کرده است.
امریکا طی هفته گذشته روزانه به طور میانگین 266 هزار بشکه نفت خام از عراق وارد کرده است.
اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد بیشترین میزان واردات نفت طی هفته گذشته به ترتیب از کانادا به طور میانگین 3.465 میلیون بشکه در روز، مکزیک 488 هزار بشکه در روز، کلمبیا 332 هزار بشکه و عربستان 255 هزار بشکه در روز بوده است.
امریکا همچنین به طور میانگین 211 هزار بشکه در روز از اکوادور، 191 هزار بشکه در روز از نیجریه و 75 هزار بشکه در روز از ترینیداد و توباگو نفت خام وارد کرده است.
بنابر گزارش مذکور امریکا طی هفته گذشته هیچ مقدار نفت خام از روسیه و برزیل وارد نکرده است.
امریکا پرمصرف ترین کشور در زمینه نفت است که با مصرف روزانه 19.4 میلیون بشکه که 19.7 درصد از حجم مصرف جهانی را تشکیل می دهد در جایگاه اول از لحاظ حجم مصرف نفت قرار دارد.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید