اقتصادی و تجاری

خط کشتیرانی بین بندر ابوفلوس عراق و خرمشهر ایران راه اندازی می شود

خط کشتیرانی بین بندر ابوفلوس عراق و خرمشهر ایران راه اندازی می شود

مدیرکل بندر و دریانوری خرمشهر با اشاره به موافقت عراق برای ایجاد خط کشتیرانی بین بندر ابوفلوس و خرمشهر، گفت که به زودی این خط راه اندازی خواهیم شد.

به گزارش عراق یار به نقل از میدل ایست نیوز، نور الله اسعدی، مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از موافقت عراق برای راه ‌اندازی خط کشتیرانی میان بندر خرمشهر و بندر ابوفلوس عراق خبر داد.
به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر اهمیت ایجاد خط کشتیرانی میان ایران و عراق اظهار کرد: در روزهای اخیر هیاتی از ایران به کشور عراق سفر کرد و در این سفر برای ایجاد یک خط کشتیرانی میان بندر خرمشهر و بندر ابوفلوس عراق رایزنی کرد.
وی افزود: فاصله میان بندر خرمشهر و بندر ابوفلوس عراق حدود 9 مایل دریایی است و راه اندازی یک خط کشتیرانی میان این دو بندر می تواند فرصت بسیار خوبی برای جا به جایی زائران و مسافران باشد.
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: با توجه به حضور بسیاری از مردم و به ویژه زائران در ایام اربعین حسینی در خرمشهر و تلاش برای سفر به عراق، راه اندازی این خط کشتیرانی میان ایران و عراق می تواند به تردد زائران کمک کند و همچنین نقش بسیار خوبی در خدمات رسانی به زائران داشته باشد.
اسعدی عنوان کرد: با توجه به رایزنی های انجام شده طرف عراقی برای ایجاد این خط کشتیرانی متقاعد شده است و امیدواریم هرچه سریعتر شاهد راه اندازی این خط کشتیرانی باشیم.
وی افزود: با توجه به موافقت طرف عراقی با راه اندازی این خط کشتیرانی و در راستای تامین زیرساخت مناسب از جمله سالن مسافری، یک ساختمان از پیش ساخته شده از سوی طرف عراقی برای این کار اختصاص داده شده است.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید