تفریحی

معروف ترین مراکز خرید عراق

معروف ترین مراکز خرید عراق

مراکز خرید از جاذبه‌های مهم برای گردشگران و مسافرانی است که به یک شهر یا کشور دیگر سفر می‌کنند و بدین سبب می‌تواند نقش مهمی در رونق اقتصاد و صنعت گردشگری یک کشور ایفا کند.

در این مقاله برآنیم تا شما را با مهمترین و بهترین مراکز خرید کشور عراق آشنا کنیم که می‌توانید هنگام سفر به این کشور از آن‌ها دیدن کنید و می‌توانید علاوه بر خرید و رفع نیازهای خود، اوقات خوشی را در آنجا بگذرانید.

بابیلون مال

بابیلون مال

مجتمع تجاری «بابیلون مال» در خیابان المنصور بغداد واقع شده است.
این مجتمع علاوه بر تعداد زیاد فروشگاه، دارای دو طبقه مختص به بازی‌های کودکان است. بابیلون مال، یک بازار محلی و سنتی مختص به فروش آکسسوار (وسائل تزیینی و دکوری) و هدایای فرهنگی و یادبود از عراق را نیز داراست.

شنشل مال

این مجتمع تجاری زیبا و مدرن در شهر بصره قرار دارد که دارای تعدادی زیادی فروشگاه و رستوران و کافی شاپ و امکانات رفاهی برای بازدیدکنندگان و خریداران است.

راندگالری

این مجتمع تجاری کوچک در سلیمانیه واقع شده و ویژگی خاص آن، فروشگاه‌هایی است که کالاهای اصل از برندهای مطرح جهانی را عرضه می‌کنند. تعدادی رستوران و کافی شاپ نیز در این مجتمع وجود دارد.

بغداد مال

بغداد مال

این مجتمع تجاری در منطقه «حارثیه» در تقاطع خیابان دمشق با خیابان «کندی» واقع شده است که یکی از بزرگترین مراکز خرید بغداد به شمار می رود. این مجتمع مشتمل بر مرکز خرید در 4 طبقه، هتل «ریحان روتانا» در 32 طبقه، بیمارستان «هلث» و پارکینگ در 10 طبقه است که گنجایش 1000 خودرو را دارد. بغدادمال دارای فروشگاه‌های لباس، جواهرات، وسایل الکترونیکی، رستوران‌های زنجیره‌ای و هایپر مارکت است.

المنصور مال

المنصور مال

این مجتمع تجاری در منطقه «المنصور» بغداد واقع شده است و دارای 4 طبقه و بیش از 170 فروشگاه از برندهای متنوع لباس نظیر «ال‌سی‌وایکیکی»، وسایل الکترونیکی، رستوران‌های زنجیره‌ای مانند «هاردیز» و غیره است.

ماکسی مال

ماکسی مال

این مرکز تجاری متعلق به یک شرکت ترک است که در زمینه طراحی و تولید لباس فعالیت می‌کند. «ماکسی‌مال» دارای 43 مرکز فروش در عراق و ترکیه است. این مجتمع نیز در منطقه المنصور بغداد واقع شده است.

فامیلی مال

این مرکز تجاری در خیابان «صدمتری» اربیل قرار دارد و دارای شهربازی، مرکز خرید و سالن‌های سینما است و از طراحی بسیار مدرنی بهره می‌برد.

فامیلی مال

از دیگر مجتمع‌های تجاری اربیل می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- ماجدی مال: مرکز خرید کوچکی است و در مسیر سلیمانیه واقع شده است. این بازار دارای فضای مناسب برای بازی‌های کودکان و همچنین تعدادی فروشگاه و پارکینگ اختصاصی است.
- هولیر مال: این مجتمع در مرکز شهر و جنب بیمارستان اصلی اربیل قرار دارد.
- راین مال و سیتی سنتر: این مراکز خرید در منطقه‌ی اسکان واقع شده است.
-تابلو مال: این مرکز خرید در مسیر کرکوک قرار دارد.
- رویال مال: این بازار در نزدیکی  مسجد «الخیاط» واقع شده است.
- مگا مال: این مجتمع خرید در خیابان شوش قرار دارد.

سیتی استار مال

سیتی استار مال

این مجتمع تجاری در سلیمانیه قرار دارد و دارای فروشگاه‌های عرضه پوشاک مردانه و زنانه، لوازم منزل، وسایل برقی و سالن بازی‌های الکترونیکی است. گفتنی است قیمت‌های این مرکز بسیار مناسب است.

دهوک مال

دهوک مال

این مرکز یکی از بزرگترین مجتمع‌های تجاری منطقه دهوک است و دارای هایپر استار، بخش بازی‌های ویدیویی، سالن بولینگ، سینما و تعدادی رستوران است.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید