روابط ایران و عراق

گسترش همکاری های علمی و دانشگاهی ایران و عراق

گسترش همکاری های علمی و دانشگاهی ایران و عراق

وزیر آموزش و پژوهشهای علمی و تکنولوژی عراق در دیدار با غلامرضا اباذری، گسترش همکاری‌های علمی و دانشگاهی را در سطح بین الملل دانست و سیر همکاری های دوجانبه بین دوکشور را مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش عراق یار به نقل از مهر، غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد در محل وزارت علوم و تکنولوژی عراق با وزیر آموزش و پژوهشهای علمی و تکنولوژی، نبیل کاظم عبدالصاحب دیدار و گفتگو کرد.
در ابتدای این دیدار نبیل کاظم عبدالصاحب ضمن خوش آمدگویی به رایزن فرهنگی کشورمان ، اراده وزارت علوم عراق را بر گسترش همکاریهای علمی و دانشگاهی در سطح بین الملل دانست و سیر همکاری های دوجانبه بین دوکشور را مثبت ارزیابی کرد.
حجت الاسلام اباذری ضمن تشکر از وزیر علوم و تکنولوژی کشور عراق از همکاری های صورت گرفته در حوزه‌های مختلف علمی و دانشگاهی بین دو کشور، به تقویت روابط بیش از پیش تاکید کرد.
در ادامه اباذری از غسان حمید، حازم باقر ، علاء و موسی برای برگزاری جلسه  وبینار پیشین با مسئولین وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران که در 11 محور انجام شد قدردانی کرد.
در این جلسه از طرف وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران، پرفسور حسین سالار املی قائم مقام وزیر در امور بین الملل وزارت علوم ، عبدالحمید علیزاده  معاون مرکزهمکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، کافی رییس دانشگاه فردوسی مشهد، خانم ملانظری رییس دانشگاه الزهرا، اقای بروجردی معاون بین الملل دانشگاه آزاد و حسن کلاته رییس اداره همکاری های دو جانبه مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم حضور آنلاین داشتند.
رایزن فرهنگی کشورمان در محورهایی همچون تسریع در افتتاح شعبه دانشگاه علوم پزشکی تهران در کربلا، رسیدگی به درخواستهای تاسیس شعبه های جدید از طرف دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران که از جمله آنها می توان به دانشگاه علوم پزشکی ایران، الزهرا (س)، جامعه المصطفی و فردوسی مشهد، بررسی آخرین وضعیت تفاهمنامه سازمان سمت و وزارت آموزش عالی عراق، برداشتن تعلیق های صورت گرفته نسبت به دانشگاه های جامعه المصطفی (ص) و دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و دانشگاه کاشان  و سفر هیات وزارت آموزش عالی عراق به جمهوری اسلامی ایران به دعوت وزارت علوم و سه دانشگاه آزاد اسلامی، فردوسی مشهد و صنعتی شیراز با وزیر آموزش عالی و تکنولوژی کشور عراق گفتگو کرد.
همچنین در پایان این دیدار در خصوص سفر هیات انتخابی وزارت آموزش عالی عراق به ایران از طرف وزیر آموزش و پژوهشهای علمی و تکنولوژی، نبیل کاظم عبدالصاحب مورد موافقت قرار گرفت و وی گفت: این سفر می تواند به رفع موارد زیادی از مسائل حوزه های علمی و دانشگاهی بیانجامد.

لینک کوتاه

دیدگاه خود را بیان کنید